بلاگ

مکان های تفریحی دبی

اطلاعات کامل و راهنمای بهترین مکان های تفریحی دبی ( لیست و عکس از بهترین جاهای دیدنی و تفریحی – هزینه ورود و آدرس جاهای دیدنی دوبی )

مراکز دیدنی و مکان های تفریحی دبی

برج خلیفه Burj Khalifa 

مکان های تفریحی دبی
برج خلیفه Burj Khalifa 

یکی از محبوب ترین، مشهورترین و پرتردد ترین آسمان خراش های ساخته شده در شهر دبی در کشور امارات برج خلیفه می باشد.
ساخت این مجموعه عظیم از سال 2004 آغاز و در سال 2010 به اتمام رسید.
این برج با ارتفاعی 828 متری دارای 163 طبقه قابل استفاده می باشد و از این طبقات حدود هزاران واحد مسکونی، 49 واحد تجاری و 4 استخر نیز مورد استفاده و در دسترس می باشند.
نکته قابل اهمین در رابطه با ساخت این آسمان خراش این موضوع است که برج خلیفه توسط شرکت آمریکایی اسکیدمور ، اوینگز و مریل طراحی شد که نام طراح ارشد این پروژه ” آدرین اسمیت ” و مهندس ارشد آن ” بیل بیکر ” می باشند. 
این برج قرار بوده است در ابتدا فقط به صورت مسکونی و در 73 طبقه ساخته شود اما با گذر زمان تغییراتی در طراحی آن اعمال گردید و در نهایت به شکل امروزه ساخته و به بهره برداری رسیده است.
در رابطه با نمای این برج می توان اشاره کرد که از بیست و شش هزار پنل شیشه ای و فلزی ساخته شده است که نسب تمامی انها از روزی 20 الی 30 پنل آغاز و کم کم به تعداد 175 پنل در روز رسید که تحت نظارت مهندیس ماهر و تکسین های خبره انجام گرفته شده است.
یکی از جالبترین نکاتی که در رابطه با برج خلیفه می توان به آن اشاره کرد این موضوع است که ارتفاع آن سه برابر «برج ایفل» و دو برابر «برج امپایر استیت» می باشد.
در کتاب گینس این برج بعنوان یکی از مستحکم ترین و استاندارد ترین ساختمان های جهان به ثبت رسیده است.
گردشگران بسیاری در سفر خود به کشور امارات و شهر دبی از این آسمان خراش بزرگ و عظیم که دارای بزرگترین آبنمای موزیکال جهان نیز می باشد بازدید می کنند.

موزه دبی Dubai Museum 

بهترین موزه های دبی
موزه دبی Dubai Museum

یکی از قدیمی ترین موزه های ساخته شده در کشور امارات می باشد که در سال 1787 در راستای دفاع از دبی و در قلعه آل فهیدی بنا نهاده شده است.
ساخت بنای این موزه توسط بلوک های مرجانی سنتی انجام گرفته شده است، طبقات فوقانی آن توسط ستون های چوبی مستحک و بسیار با کیفیت نگهداشته می شده و همچنین سقف آن از نخل ، گل و لای و گچ طراحی و ساخته شده است.
موارد ذکر شده در قسمت بالا به عواملی بسیار تاثیر گذار جهت بازدز گردشگران و مردم از این موزه تبدیل شده است.
در رابطه با این مجموعه که بازدید کنندگان بسیاری را نیز به خود جذب کرده است می توان گفت که در این موزه، مدل‌های زنده زندگی روزمره مردم قدیم امارات را به تصویر می کشند و می توانید به رفتن به انجا می توانید با سنت قدیمی و بسیار زیبای مردم ساکن در زمان های گذشته در کشور امارات و شهر دبی آشنا شوید.
از نماهایی که در این موزه توسط مدل ها به اجرا در می آیند می توان به یک بازار شلوغ، یک مدرسه اسلامی، زندگی بیابان نشینی در شب و زندگی ماهیگیران اشاره کرد.
در زمان های گذشته و به مرور گذر زمان از این موزه باری استقرار خاندان سلطانتی، مقر دولت ، پادگان و زندان و … استفاده می شده است.
در این موزه همچنین می توانید وسایل سنتی، عکس ها، نامه ها و نقشه های بسیاری را شاهد باشید که همگی به جای مانده از زمان های گذشته و بسیار گران بهار و با ارزش می باشند.

مسجد جمیرا Jumeirah Mosque 

جاهای دیدنی دوبی
مسجد جمیرا Jumeirah Mosque

مسجد جمیرا نام یک مسجد در دبی، امارات عربی متحده است.
این مسجد در محله جمیرا قرار دارد و دارای گنبدی زیبا با ارتفاع 16 متری و دو مناره 40 متری می باشد.
در نماسازی این مسجد از سنگهای ممتاز به رنگ کرمی مایل به صورتی استفاده شده‌است که بسیار زیبا و چشم نواز می باشد.
این نکته نیز قابل ذکر است که از نمای این مسجد بر روی اسکناس های 500 درهمی این کشور به چاپ رسیده است.
بواسطه اهمین فرآوان این مکان مذهبی مسجد جمیرا در شهر دبی بعنوان یکی از نماد های اصلی شهر نیز شناخته شده می باشد.
این مسجد همچنین بعنوان قدیمی ترین عبادتگاه مسلمانان در کشور امارات شناخته شده می باشد و دارای ظرفیت پذیرش 1300 نفر نماز گزار در آن می باشد و این نکته مهم نیز قابل ذکر است که ورود به ایت مسجد برای تمامی مردم اعم از مسلمان و غیر مسلمان آزاد می باشد.
در زمان های گذشته که این مسجد بنا نهاده شده است جمیرا منطقه ای لوکس همانند امروز آن می باشد که در زمان گذشته اعراب در آن ساکن بودن و به کارهایی نظیر ماهیگیری و صید مروارید مشغول بوده اند و در آن زمان این منطقه به محلی برای اقامت ثروتمندان ساخته و تبدیل گشته بوده است.
در رابطه با ساخت این مسجد به این نکته مهم می توان اشاره کرد که دیوارهای این مسجد نیز به نوعی ساخته شده است که به طور کامل رو به خانه خدا باشد و نمازگزاران برای ایستادن رو به قبله با هیچ مشکلی روبرو نخواهند شد.
محراب مسجد نیز که از مهمترین و مقدس ترین قسمت های این مجموعه می باشد قبله را نشان می دهد.
هرساله بازدید کنندگان بسیاری در سفر خود به کشور امارات و به خصوص شهر دبی از این بنای مذهبی بازدید می کنند.

دهکده‌ میراث و غواصی دبی Heritage and Diving Village 

جاهای دیدنی امارات
دهکده‌ میراث و غواصی دبی Heritage and Diving Village 

یکی از قدیمی ترین مناطق در دبی می باشد که طی گذر سال ها مورد بازسازی های متعددی قرار گرفته است.
بافت سنتی در این دهکده باعث شده هرساله بازدید کنندگان بسیاری را از اکثر نقاط جهان به خود جلب کند.
در قسمت ورودی این دهکده که دارای معماری بساز چشم نوازی می باشد برج نگهبانی وجود دارد که بر زیبایی آنجا افزوده است و وقتی وارد شوید نیز می توانید قلعه و مسجد زیبایی را نیز در آنجا شاهد باشید.
همچنین با رفتن به این مجموعه بهترین موقعیت برای شما به وجود می آید تا بتوانید با انواع صنایع دستی سنتی از جمله بافندگی و سفالگری آشنا شوید و اطلاعاتی در رابطه با صید مروارید بدست خواهید آورد.
آداب و رسوم مردم بومی و نحوه زندگی آنها از گذشته تا به امروز نیز در این دهکده توسط مدل های استخدامی در آنجا برای بازدیدکنندگان به نمایش گذتشته می شود.

آکواریوم دبی Dubai Aquarium 

مکان های دیدنی در دبی
آکواریوم دبی Dubai Aquarium 

یکی از بزرگترین، محبوب ترین، پر تردد ترین و زیباترین آکواریوم های داخلی ساخته شده در شهر دبی کشور امارات می باشد.
این آکواریوم در مرکز خرید دبی مال واقع شده است و قابل ذکر است که در سال 2018 بعنوان یکی از بهترین مراکز دیدنی و جاذبه های گردشگری این کشور شناخته شده است.
این آکواریوم دارای گنجایش 10 میلییون لیتری آب و در بر گیرنده هزاران حیوان آبزی در این آکواریوم می باشد.
این آکواریوم دارای تونلی محبوب و شناخته شده می باشد که دارای 51 متر طول، 20 متر عرض و همچنین 11 متر ارتفاع می باشد که با رفتن به آنجا هم می توانید از دنیای متنوتع و گوناگون اقیانوس دیدن کرده و لذت ببرید و هم عکسهای یادگاری بسیار خاص و زیبایی را بگیرید و به یادگار برای خود نگه دارید.
یکی دیگر از قسمت های محبوب و معروف در این آکواریوم باغ وحش دریایی آن می باشد که در برگیرنده حیواناتی مثل سمور آبی ، اختاپوس بزرگ اقیانوسی ، کروکودیل ، شیر ماهی ، اسب آبی ، خرچنگهای بسیار بزرگ ، ستاره دریایی ، عروس دریایی ، پنگوئن ، ماهیهای بسیار متنوع می باشد و قابل ذکر است که به طور بسیار خاص و عالی از این حیوانات هم در این قمست هم در قسمت های دیگر نگهداری می شوند.
بعد از اتمام بازدید از این آکواریوم همچنین می توانید از فروشگاه آنجا که وسایل بسیار زیبا و مرتبط با آکواریوم را به فروش می رسانند نیز وسایلی بعنوان سوغات خرید کرده و با خود به کشورتان ببرید.
هر ساله گردشگران بسیاری که به کشور امارات و شهر دبی سفر می کنند بازدید از این مجموعه چشم نواز و زیبا را در لیست اولویت برنامه های خود قرار می دهند.

برج العرب Burj al-Arab 

برج های معروف دبی
برج العرب Burj al-Arab 

برج العرب نام هتلی 7 ستاره ساخته شده در شهر دبی در کشور امارات می باشد که دارای ارتفاع 321 متری بوده و در فاصله 280 متری از دریا و در جزیره مصنوعی کوچک ساخته شده واقع و بنا نهاده شده است.
این هتل به قدری زیبا و لوکس می باشد که به هتلی اشرافی تبدیل گردیده و مردم عادی نیز می توانند با پرداخت ورودی از این هتل بازدید کرده و یا از رستوران و بوفه آن استفاده نمایند.
این نکته قابل ذکر است که علاوه بر بنا و مساحت عظیم هتل اتاق های آن نیز بسیار بزرگ می باشند به قدری که متراژ کوچکترین اتاق در برج العرب 169 متر و بزرگترین اتاق 780 متر می باشد.
این هتل دارای طبقات متعددی می باشد که هفت طبقه از این هتل به صورت آکواریوم در زیر دریا وجود دارد و بسیار به جذابیت و محبوبیت آن افزوده است.
برج‌العرب دارای 202 اتاق است که همه‌ آن‌ها سوییت‌های دوبلکس می باشند و همچنینی دارای 18 آسانسور ، 28 طبقه‌ دوگانه و مراکز تفریحی، اتاق بازی، رستوران های متعدد، استخر، سالن ماساژ، سالن ها متعدد کنفرانس و مراسم های خاص و … می باشد که با پرداخت مبلغ معلوم اگر هم مهمان هتل نیز نباشید می توانید از انها استفاده کرده و از این امکانات هتل بهره مند شوید.
برج العرب در مکانی و نقطه ای از دبی ساخته شده است که دید بسیار زیبایی دارد و از هر نقطه این شهر می توانید قسمتی از برج العرب را مشاهده نمایید.
طراحی و ساخت این برج توسط معماری آمریکایی صورت گرفته و ساخت آن 5 سال به طول انجامیده است.
این هتل دارای بنایی بسیار چشم نواز و فوق العادع زیبا می باشد که قابل ذکر است از 230 ستون 40 متری سیمانی تشکیل یافته اند.
ستون های سفید توسکانی و راه پله‌های مارپیچ مرمری با برگ‌ های کار شده بر روی نرده‌ها از دیگر زیبایی های خار العاده معماری این هتل محسوب می شوند و همانطور که اشاره کردیم اقامت در این هتل بسیار گران قیمت می باشد و همین امر باعث گردیده برج العرب به هتلی مختص ثروتمندان و اشراف زادگان تبدیل گردد.
ولی این نکته نیز که در قبل اشاره شده مجدد قابل نوشتن می باشد که با پرداخت ورودی مخصوص می توانید از این هتل زیبا دیدن نمایید و گردشگران و مسافران بسیاری که هر ساله برای گذراندن تعطیلات خود سفر به دبی را انتخاب می نمایند نیز از این هتل حتما بازدید می کنند.

ساحل جمیرا Jumeirah Beach 

سواحل دبی
ساحل جمیرا Jumeirah Beach 

یکی از زیباترین و محبوب ترین سواحلی است که در منطقه لوکس و اشرافی نشین کشور امارات و شهر دبی ساخته شده است و بیشتر میزبان ثروتمندان این شهر و همچنین توریست های خارجی می باشد.
برج العرب که بسیار مشهور و شناخته شده در شهر دبی می باشد در نزدیکی این ساحل واقع شده است و به همین دلیل با رفتن به این سال می توانید با یک تیر دو نشان را زده و از هر دو این اماکن بازدید کرده و نهایت لذت را از حضور در هریک از آنها ببرید.
این ساحل با دارا بودن کافه ها و رستوران ها و همچنین شن های سفید و نرم بعنوان یکی از بهترین مقاصد گردشگری در دبی شناخته شده می باشد و پذیرای گردشگران و مسافران متعددی است که هر ساله به این کشور و شهر سفر می کنند.
بسیاری از مراکز تفریحی و گردشگری معروف و شناخته شده دیگری نیز در نزدیکی این ساحل واقع شده اند که با رفتن به انجا می توانید از همه انها بازدید کرده و یا در اقامتگاه های تفریحی اطراف این ساحل نیز چند روزی بمانید تا با خیال راحت از مناطق اطراف آن دیدن کنید.
برای رفتن و رسیدن به ساحل جمیرا می توانید از تورهای مسافراتی استفاده نمایید و یا اگر مایل هستید خودتان به انجا بروید باید در ابتدا وارد جاده جمیرا شوید و در کنار جاده درست زمانی که دریا نمایان می شود ساحل جمیرا نیز دیده می شود و با وسایل نقلیه شخصی و یا تاکسی می توانید به انجا دسترسی داشته باشید.

اپرای دبی Dubai Opera 

بهترین جاهای دیدنی در دبی
اپرای دبی Dubai Opera 

سالن اپرای دبی بعنوان یکی از معروف ترین و شناخته شده ترین سالن های اجرای هنرهای نمایشی در دبی و کشور امارات شناخته شده می باشد.
این مجموعه علاوه بر کشور اماران در خاورمیانه و آسیا نیز در میانم مردم و مخصوصا” هنرمندان شناخته شده می باشد.
تمای داخلی و معماری بیرونی این مجموعه به قدی زیبا می باشد که چشم همه را خیره و مجذوب به خود می گرداند.
در هر اجرا در این اپرا گنجایش و توانایی پذیرش حدود 2000 نفر امکان پذیر می باشد و هر ساله برنامه های متعددی توط برترین هنرمندان در این مجموعه اجرا می گردد.
بواسطه نمای این مجموعه که شبیه به کشتی می باشد و بواسطه موقعیت مکانی آن بسیار جذاب برای تمامی اقشار جامعه و مخصوصا” گردشگرانی می باشد که به این کشور و شهر زیبا سفر می کنند.
سالن پروسینیوم آرچ، سالن کنسرت های آکوستیک، اتاق تمرین هنرمندان، یک رستوران در پشت مجموعه و رو به برج خلیفه و در فضای باز و سالن کنفرانس از امکاناتی در این مجموعه می باشند که هنرمندان و افراد عادی می توانند از هریک که مایل بودند استفاده کرده و بهره مند شوند و احظات خوش و به یادماندی را رقم زده و خاطراتی خوش برای خود در این مجموعه رقم بزنند.

دهکده جهانی Global Village 

گلوبال ویلیج دوبی
دهکده جهانی Global Village 

یکی از پرطرفدارترین مناطف تفریحی و گردشگری در شهر دبی در کشور امارات می باشد که دارای طرفداران متفوت در تمامی رده های سنی می باشد.
این بنا در سال 1997 ساخته شده و وقتی وارد آنجا شوید با قسمت هایی مختلف از تمامی کشورها جهان در اطراف این دهکده غرفه هایی به شکل بناهای معروف مختص به هر کشور نیز ساخته شده می باشد.
از مشهورترین بناها و نمادهای کشور های مختلف که در این دهمده جهانی قرار دارند می توان به هیروگلیف های مصر ، معابد های مختلف تایلند ، شهر ممنوعه پکن ، برج ایفل اشاره کرد.
به این نکته می توان اشاره کرد که حدود 32 کشور در جهان در این مجموعه دارای غرفه های متفاوتی می باشند که مردم را با آداب، رسوم و فرهنگ خود آشنا می کنند.
علاوه بر آشنایی با هرکدام از فرهنگ ها بازدید کنندگان می توانند سوغات و یادگاری های خاص و منحصربه فردی را نیز تهیه کرده و با خود به کشورتان ببرید.
این دهکده جهانی در فصول خنک و سردتری سال بواسطه روباز بودن خود فعالیت دارد و قابل ذکر است بواسطه گرمای هوا در تابستان و بهار این مجموعه در طول این زمان از سال تعطیل می باشد.
علاوه بر غرفه های جذاب در این دهکده جهانی غرفه های متعددی از انواع خوراکی ها و … وجود دارند که در دسترس مسافران، گردشگران و بازدید کنندگان می باشد.
هرساله گردشگران بسیارز از اکثر نقاط جهان در سفرشان به کشور امارات و شهر دبی برای گذراندن تعطیلات از این دهکده جهانی زیبا با محیط و منظره ای چشم نواز دیدن می کنند.

باغ معجزه miracle garden 

باغ های زیبای دبی - پارک های دبی
باغ معجزه miracle garden 

یکی از بزرگترین باغ های گل موجود در جهان می باشد که در شهر دبی ساخته شده است.
این نکته جالب قابل ذکر است که این مجموعه بواسطه و در ضمینه گل آرایی دو رکورد در کتاب گینس به ثبت جهانی رسانده است.
این مجموعه فعالیت خود را از سال 2013 و در مساحتی حدود 72.000 هکتار ساخته شده است و برای ساخت ان از گونه های مختلف گل ها استفاده شده است.
هرساله گردشگران بسیاری از سرتاسر جهان برای بازدید از این باغ گل که دراای طبیعت و منظره ای چشم نواز و خیره کننده می باشد به شهر دبی در کشور امارات سفر می کنند.
فصول بهار و زمستان بهترین زمان برای بازدید از این مجموعه بینظیر زیبا می باشد.
این نکته در رباطه با باغ معجزه قابل ذکر است که خوردم خوراکی و غذا، نشستن بر روی چمن ها و دوچرخه سواری در آنجا ممنوع می باشد.
باغ بین المللی، میکی موس و الهه ته فیتی، باغ هواپیما ایرباس امارات ایرلاین،طاووس ها و لاک پشت های رنگارنگ، باغ خوراکی که انواع سبزیجات، میوه های متفاوت در آنجا کاشت می شود و دهکده معطر بعنوان محبوب ترین قسمت های این مجموعه در کنار راهرو های گل آرایی شده شناخته شده می باشند.

قیمت ویزای آنلاین دبی :

ویزا دبی توریستی در حال حاضر در 3 نوع ویزای 10 روزه – ویزای 1 ماهه و ویزای 2 ماهه صادر می شود و ویزای های 10 روزه و 30 دارای دو نوع عادی و فوری می باشند .

قیمت ویزای دبی به تومان و درهم در جدول زیر برای مسافران گرامی قابل مشاهده می باشد .

قیمت انواع ویزا های دبی

بروزرسانی قیمت : 1402/05/27

نوع ویزا دبی

بزرگسال

          زیر 18 سال          

ویزای 10 روزه عادی دبی 
3/820/000 تومان
1/000/000 تومان
ویزای 10 روز فوری دبی 
5/100/000 تومان
1/100/000 تومان
ویزای 1 ماهه عادی دبی 
3/940/000 تومان 
1/050/000 تومان
ویزای 1 ماهه فوری دبی 
5/200/000 تومان 
2/000/000 تومان
ویزای 1 ماهه مولتی دبی
6/600/000 تومان
3/000/000 تومان
ویزای 2 ماهه سینگل دبی 
6/450/000 تومان
2/500/000 تومان
ویزای 2 ماهه مولتی  دبی 
11/200/000 تومان
6/500/000 تومان
ویزای 48 ساعته (ترانزیتی) 
0 تومان
0 تومان
ویزای 96 ساعته (ترانزیتی) 
0 تومان
0 تومان
بیمه برای ویزای 48 و 96 ساعته (اختیاری)
0 تومان
 

فرق بین ویزا عادی و فوری دبی در چیست :

ویزاهای عادی و فوری در نوع ویزا تفاوتی با یکدیگر ندارند و تنها تفاوت آنها در مدت زمان صدور می باشد . به طوری که ویزای عادی از زمان ثبت درخواست 1 تا 3 روز کاری و ویزای فوری از زمان ثبن سفارش حدودا 24 ساعت زمان نیاز دارند تا صادر شوند .

چه مدارکی برای اخذ ویزای دبی مورد نیاز است :

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای دبی اسکن یا عکس از صفحه اول پاسپورت ( با اعتبار حداقل 6 ماه ) – شناسنامه – عکس پرسونلی و کارت ملی می باشد 

افزاد زیر 18 سال به دلیل نداشتن کارت ملی  نیازی به ارائه تصویر کارت ملی ندارند 

افرادی که کارت ملی آنها قدیمی می باشد و یا هنوز کارت ملی جدید دریافت نکرده اند می توانند با استفاده است کارت ملی قدیمی و یا فیش تعویض درخواست ویزا دهند 

در مورد پاسپورت ارسالی توجه داشته باشید تمام قسمت های پاسپورت باید خوانا باشد و همچنین 2 خط زیر پاسپورت که به صورت کد می باشد حتما می بایستی در تصویر ارسالی به طور کامل وجود داشته باشد .

توجه داشته باشید :

  • برای دریافت ویزا نیاز به ارسال بلیط هواپیما و رزرو هتل نمی باشد .
  • جهت ارسال مدارک می توانید با گوشی خود از مدارک عکس گرفته و ارسال بفرمائید (به شرط با کیفیت بودن عکس ارسالی)
  • در صورتی که مدارک شما مورد تائید کارشناسان قرار نگیرد می بایستی در قسمت ارسال مجدد مدارک تصویر با کیفیت تر از مدارک خود برای ما ارسال فرمائید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
Open