بلاگ

موزه قهوه دبی

اطلاعات و راهنمای کامل درباره موزه قهوه دبی

موزه قهوه دبی Coffee Museum

درباره موزه قهوه دبی

قهوه در بسیاری از کشورها از جمله امارات دارای اهمیت فرآوانی می باشد.
این موزه در شهر دبی ساخته شده است و با رفتن به داخل آن می توانید با طرز تهیه و آماده سازی قهوه های خوشمزه این شهر آشنا شوید و طعم آنها را بچشید. ویزای فوری امارات
این نکته نیز قابل ذکر است که این موزه در سال 2014 توسط تاجر قهوه به نام خلید ال مولا تاسیس گردید.
در منطقه تاریخی الفهیدی شهر دبی خانه ای ساخته شده با معماری قدیمی و سنتی وجود دارد که به محضی که وارد ان می شود بو و عطر قهوه شما را محصور می کند و هم می توانید مراحل اماده سازی قهوه را ببینید و هم در قسمت سنتی آنجا بنشینید و با نوشیدن قهوه خود از فضای زیبای ساخته شده داخل موزه نیز لذت ببرید.
به غیر از پیشنیه تولید قهوه در دبی بلکه پیشینه به وجود امدن قهوه در کل جهان نیز در این موزه و در قسمت های مخصوصی که برای این توضیحات وجود دارند را نیز با رفتن به این موزه می توانید از نزدیک ببینید.
بسیاری از افرادی که علاقه مند به این نوشیدنی می باشند در حین سفرشان به دبی از این موزه بازدید می کنند تا با پیشینه به وجود آمدن این نوشیدنی در جهان و کشور امارات متحده عربی آشنا شوند.

قسمت های مختلف موزه قهوه در دبی

قسمت مختص به کشور اتیوپی :

قسمت مختص به کشور اتیوپی
قسمت مختص به کشور اتیوپی

این موزه دارای قسمت های مختلفی می باشد که از مهمترین آنها می توانید به قسمتی که به کشور اتیوپی داده شده است بروید.
در این قسمت دانه های قهوه در جلوی چشمان شما بو داده می شوند و از انها قهوه ای خوشمزه را برایتان به روش سنتی کشورشان اماده می کنند که ارزش یکبار امتحان کردن را حتما دارا می باشد.
نکته جالبی که در رابطه با این قسمت می توان بدان اشاره نمود این موضوع است که قهوه را در زیر پوششی از شن های داغ آماده می کند.

اتاق به سبک اماراتی :

اتاق به سبک اماراتی
اتاق به سبک اماراتی

در قسمتی از این موزه اتاقی وجو دارد که با رفتن به انجا می توانید با نحوه سنتی درست کردن قهوه مردم بادیه نشین دبی آشنا شوید.
آثار هنری دست ساز در قسمت ابتدایی این اتاق چشم نوازی می کنند و بعد از اینکه وارد شده و از آنها دیدن کردید می توانید به قسمت نحوه درست کردن قهوه نیز رفته و از آنجا نیز دیدن کنید.

اتاق فروش قهوه و سوغات :

اتاق فروش قهوه و سوغات
اتاق فروش قهوه و سوغات

همانطور که تیتر این قسمت می توانید متوجه شوید با رفتن به این قسمت می توانید مقالاتی درباره قهوه و جزیئات آن از زمان مورد استفاده شدنش در کنار ظروف سفالی و لیوان های مخصوص قهوه بسیاری از کشور ها و همچنین قوری های سفالی یمنی و اتیوپیایی (متعلق به حداقل 300 سال پیش) را ببینید که به حالت کلکسیون می باشد.
همچنین می توانید آثار هنری و عتیقه جات بسیاری را نیز در این مجموعه ببینید.
اگار هم مایل باشید می توانید قهوه هایی نیز که در این موزه طعم آنها را چشیده اید را به صورت بسته های مختلف و به اندازه های دلخواهتان خریداری نمایید.

دسترسی به این موزه بسیار آسان می باشد و به وشیله تاکسی و یا وسیله نقلیه شخصی به راحتی می توانید به انجا بروید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open