بلاگ

موزه تمدن اسلامی شارجه امارات

اطلاعات و راهنمای کامل درباره موزه تمدن اسلامی شارجه امارات

موزه تمدن اسلامی شارجه امارات Sharjah Museum of Islamic Civilization

درباره موزه تمدن اسلامی شارجه امارات

موزه تمدن اسلامی شارجه یک موزه ساخته شده در شهر شارجه کشور امارات متحده عربی می باشد که در سال 2008 به طور رسمی و توسط شیخ سلطان بن محمد القاسمی، یکی از اعضای شورای عالی امارات متحده عربی و حاکم شارجه افتتاح گردید و فعالیت خود را آغاز نموده است. چک کردن ویزای امارات
این موضوع قابل اشاره است که این موزه فرهنگ اسلامی را با بیش از 5000 اثر از جهان اسلام را در هفت گالری موضوعی پوشش می دهد و برای بازدید عموم مردم ارائه می شوند.
این هفت گالری تشکیل یافته اند از:
گالری اختصاص یافته به تاریخ و ماهیت اسلام، گالری اختصاص یافته به تاریخ علم، فناوری و نوآوری اسلامی، گالری علم و فناوری ابن الحیثم، گالری ایمان اسلامی ابوبکر.
چهار گالری دیگر هنر اسلامی را در طول اعصار و همچنین نمایش‌هایی از مدهای معمولی و قطعات معاصر را به نمایش می‌ گذارند.
اشیایی که در این موزه برای بازدید ارائه میشوند عبارتند از: خوشنویسی، کنده کاری، هنر سرامیک، سکه، محصولات کار شده با شیشه، نسخ خطی، فلزکاری و ابزار علمی.
این موزه قبلاً به عنوان موزه اسلامی شناخته می شد و در سال 1996 افتتاح شد و سپس در ساختمان فعلی جابجا شد و به نام فعلی آن تغییر پیدا کرد.
این موزه در خیابان کورنیش در منطقه آل ماجاره در سمت مقابل خیابان از نهر شارجه واقع شده است.
بنای این موزه بواسطه گنبد برگی که دارا می باشد و به رنگ طلایی نیز می باشد از برخی نقاط شهر شارجه قابل دیدن می باشد.
این موزه در مرکز تاریخی شارجه در اسکله ماجاره، در ساختمانی که در ابتدا به عنوان سوق (بازار سرپوشیده) ساخته شده بود، واقع شده است.
دسترسی به این موزه آسان می باشد و بوسیله ماشین های شخصی، تاکسی و اتوبوس می توانید به آنجا رفته و بازدید خود را به انجام برسانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open