بلاگ

مسجد النور شارجه امارات

اطلاعات و راهنمای کامل درباره مسجد النور شارجه امارات

مسجد النور شارجه امارات Al Noor Masjid

درباره مسجد النور شارجه امارات

مسجد النور، مسجدی ساخته شده در شارجه، امارات متحده عربی است که در تالاب خالد در بوهیرا کورنیش واقع شده است. ویزای دبی
ساخت و معماری بنای این مسجد برگرفته از سبک ساختاری ترکی می باشد و قابل ذکر است که تحت تأثیر معماری مسجد سلطان احمد در ترکیه قرار گرفته شده است.
نکته مهم و قابل توجهی در رابطه با مسجئ النور شهر شارجه وجود دارد و آن این موضوع است که، در سال 2014 میلادی، مسجد النور یک رکورد جهانی گینس برای بزرگترین جعبه چوبی خیریه جهان در رابطه با کمپین اهدایی ماه رمضان خود را به ثبت رسانده است.
این مسجد در حدود دو هزار و دویست نمازگزار را می تواند در خود برای عبادت، راز و نیاز در خود جای دهد.
این مسجد در یکی از زیباترین و آرام بخش ترین مناطق شارجه و در کنار طبیعیتی سرسبز و زیبا ساخته شده است و قابل ذکر است با رفتن به انجا و بعد از به اتمام رسیدن بازدید و عبادت خود همچنین می توانید از کافه ها، رستوران ها، قهوه خانه های سنتی ساخته شده در اطراف این مسجد نیز استفاده نمایید.
مسلمانان در رزو های خاص و روزهای معمولی می توانند به راحتی به این مسجد رفت و آمد داشته باشد و همچنین افراد غیر مسلمان نیز در برخی روزهای عادی و اگر مراسم خاصی نباسد که مسجد شلوغ باشد و نمازگزاران بسیاری در داخل باشند می توانند به راحتی از آنجا دیدن نمایند.
در هنگام شب نورپردازی هایی که در قسمت نمای بیرونی مسجد روشن می شوند به قدری آنرا زیبا می گرداند که بسیاری افراد در این بازه زمانی نیز به انجا می ریوند و در کنار نمای مسجد عکس های بسیاری را می گیرند.
در هر قسمتی از شهر شارجه که حضور داشته باشید به راحتی می توانید به این مسجد دسترسی داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
Open