بلاگ

ساحل نخل جمیرا دبی

اطلاعات و راهنمای کامل درباره ساحل نخل جمیرا دبی امارات

ساحل نخل جمیرا (پالم جمیرا) The Palm Jumeirah

درباره ساحل نخل جمیرا (پالم جمیرا)

این ساحل بعنوان یکی از محبوب ترین، مشهور ترین و شناخته شده ترین سواحل موجود در شهر دبی کشور امارات متحده عربی شناخته شده می باشد.
این مجموعه بعنوان یکی از سه جزیره نخلی در دبی شناخته شده می باشد و قابل ذکر است که دارای 17 شاخه عظیم است که توسط یک حصار دوازده کیلومتری محافظت می شوند. ویزای ارزان امارات
ساخت این جزیره در سال 2001 میلادی آغاز شد و در سال 2008 میلادی به بهره برداری رسید.
هر ساله توریست ها و گردشگران بسیاری که به دبی سفر می کنند حتما برای استراحت و تفریح به این ساحل هم سر می زنند و لحظات خوش و به یاد ماندنی را در آنجا سپری می کنند.
یکی از مهمترین دلایل محبوبیت این ساحل شکل ساختاری آن می باشد که همانند درخت نخل بسیار زیبایی می باشد.
در اطراف ساحل نخل جمیرا (پالم جمیرا) ساختمان ها، هتل ها و مجموعه های لوکس و گران قیمتی وجود دارند که بر خاص بودن و گران بودن منطقه واقع شدن آن می افزایند.
در این مجموعه با پرداخت ورودی جداگانه می توانید وارد محوطه اصلی شده و از تفریحات آن استافده نمایید و لذت حضورتان در انجا را چندین برابر نمایید و همچنین از منظره های بینظیر و چشم نواز آن نیز می توانید استفاده نمایید و با گرفتن عکس های یادگاری خاص خاطرات زیبای خود را به ثبت برسانید.
در این ساحل بواسطه اینکه بسیار تمیز می باشند و قوانین بسیاری دارد باید مواظب باشید تا هیچگونه زباله ای بر روی زمین نریزید و قوانین را نیز رعایت نمایید زیار با زیر پا گذاشتن هر کدام از قوانین ساحل جریمه سنگین نقدی چیش روی شما خواهد بود و باید حتما قبل از ترک ساحل آن جریمه را در صورت رعایت نکردن قوانین و مقررات ساحل پرداخت نمایید.
این ساحل بواسطه اینکه ساخته شده توسط دست انسان های می باشد ظریف کاری های بسیاری دارد و افراد مشهور و شناخته شده ای نیز در آنجا اقامت داشته اند و قابل ذکر است بواسطه زیبایی خاصی که دارا می باشد بعنوان یکی از نمادهای شناخته شده در دبی نیز تبدیل گردیده است.
نکات مهمی در رابطه با این مجموعه وجود دارد که به برخی از مهمترین آنها اشاره خواهیم نمود:
بیشتر از دوازده هزار درخت نخل واقعی در این منطقه کاشته شده و در حال رشد می باشند و به خوبی از تمامی آنها نگهداری می شوند.
موج ‌شکن نخل جمیرا، اولین موج‌ شکن منحنی در جهان شناخته شده می باشد که قابل ذکر است که سنگ هایی که در ساخت آن مورد استفاده قرار گرفته شده اند برای ساخت دو هرم بزرگ از اهرام مصر، کافی می باشد.
این پروژه یکی از عظیم‌ ترین پروژه‌ های مهندسی و ساخت‌ و‌ ساز در جهان به شمار می‌ رود که در دبی و توسط کادری مجرب از طراحان و سازنده ها ساخته و اجرا شده است.
هرساله پول و منابع مالی بسیاری برای نگهداری آن هزینه می شود که همین امر در طی سالیان اخیر به یکی از نگرانی های بزرگ تبدیل گردیده است.
این جزیره و ساحل از قسمت های بسیاری نظیر مسکونی، تفریحی، هتل و اقامتگاه های بسیاری جهت استفاده مراجعین و مردم و بازدید کنندگان تشکیل یافته است.
این نکته نیز قابل اشاره می باشد که قسمت مهم و اصلی این مجموعه به وسیله یک منو ریل به ساحل اصلی دبی متصل می گردد و همچنین یک تونل در زیر جزیره وجود دارد که قسمت مهم و اصلی این مجموعه را به منطقه الصفوح متصل می کند.
دسترسی به این مجموعه زیبا و چشم نواز بوسیله مترو، تاکسی و ماشین شخصی به راحتی امکان پذیر می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
Open