بلاگ

مسجد ملک فیصل شارجه امارات

اطلاعات و راهنمای کامل درباره مسجد ملک فیصل شارجه امارات

مسجد ملک فیصل شارجه امارات King Faisal Mosque

درباره مسجد ملک فیصل شارجه امارات

این مکان مذهبی مسجدی است ساخته شده در شهر شارجه کشور امارات متحده عربی که در میان مردم بومی ساکن در این شهر و همچنین توریست ها و گردشگران مورد احترام و محبوب نیز می باشد. ویزای دبی امارات
نام این مسجد برگفته شده از نام حاکم سابق عربستان سعودی، ملک فیصل سعودی می باشد.
ساخت و ساز مسجد در سال 1984 میلادی آغاز گردید و در روز جمعه 23 ژانویه 1987 میلادی به پایان رسید و به روی عموم باز شد.
هرساله مراسم ها و اعیاد مذهبی مختلفی در این مسجد برگزار می گردند.
این بنا که به افتخار ملک فیصل عربستان سعودی نامگذاری شده است بعنوان بزرگترین مسجد ساخته شده در شهر شارجه کشور امارات متحده عربی شناخته شده می باشد.
این مسجد در جاده ملک فیصل و خیابان العروبه در بخش مرکزی شارجه، در نزدیکی دفتر مرکزی بانک اسلامی دبی در شارجه، پارک الاتحاد، ایستگاه مرکزی اتوبوس و الجبیل سوق واقع شده است.
مسجد دارای 2 مناره به طول 70 متر، مساحت 12 هزار متر مربع و گنجایش 16670 نمازگزار را دارا می باشد.
طبقه دوم این مسجد در اختیار اداره امور اسلامی و اوقاف شارجه است که شامل یک کتابخانه عمومی و دفاتر می شود و این کتابخانه دارای حدود 7000 جلد کتاب در زمینه اندیشه و تاریخ اسلامی، کتب جدید در شریعت و احادیث اسلامی، علاوه بر آثار فرهنگی، ادبی و علمی است.
طبقات همکف و اول برای مردان و زیرزمین برای زنان است.
در نزدیکی نمازخانه زنان، مکان بزرگی است که مردم می ‌توانند برای نیازمندان لباس اهدا کنند که زیر نظر سازمان خیریه بین‌المللی شارجه ادراه می شود، که دفاتری نیز در این ساختمان دارا می باشند.
هرساله بازدید کنندگان بسیاری از اکثر نقاط جهان در حین سفرشان به شارجه از این مسجد و بنای مذهبی دیدن می کنند و نهایت لذت را از بازه زمانی که در مسجد حضور دارند می برند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
Open