بلاگ

برج کپیتال گیت ابوظبی امارات

اطلاعات و راهنمای کامل درباره برج کپیتال گیت ابوظبی امارات

برج کپیتال گیت ابوظبی امارات Capital Gate

درباره برج کپیتال گیت ابوظبی امارات

کپیتال گیت که به عنوان برج کج ابوظبی نیز شناخته می‌شود، آسمان‌ خراشی در ابوظبی است که بیش از 160 متر ارتفاع دارد و قابل ذکر است که همچنین دارای 35 طبقه می باشد که قابل کر است شانزده هزار متر مربیع آن بعنوان فضای اداری مورد استفاده قرار میگیرد. قیمت ویزای امارات
کپیتال گیت یکی از بلندترین ساختمان‌ های شهر است و به گونه ‌ای طراحی شده است که شیب 18 درجه غربی داشته باشد و از بسیاری از نقاط شهر ابوظبی قابل دیدن می باشد.
این ساختمان متعلق به شرکت نمایشگاه های ملی ابوظبی است و بعنوان نقطه کانونی مرکز پایتخت نیز محسوب میگردد.
این سازه بر روی پایه ای از 900 شمع ساختمان سازی استوار است که 30 متر زیر زمین حفاری شده اند.
شمع های ساختمان سازی عمیق در برابر باد های شدید، کشش گرانشی و فشارهای لرزه ای که به دلیل شیب ساختمان ایجاد می شود، پایدار می باشند و قابل ذکر است که این سازه دارای طرفداران بسیاری در میان مردم ساکن ابوظبی، توریست ها و گردشگران دارای میباشد و با بازدید از آن همچنین در کنار نمای بیرونی آن عکس های بسیار زیبایی نیز میگیرند.
هسته کاپیتال گیت با استفاده از قالب های جامپینگ ساخته شده است که به آن قالب های صعود نیز می گویند.
هسته بتونی مرکزی باید به ‌طور ویژه طراحی می ‌شد تا نیروهای عظیم ایجاد شده توسط زاویه ارتفاع ساختمان را محاسبه کند.
هسته شامل پانزده هزار متر مکعب بتن مسلح شده با ده هزار متریک تن فولاد است و از پس کشش عمودی استفاده می کند و با پیش کمبر عمودی ساخته شده است.
با توجه به انحراف هجده درجه ساختمان، ساخت و ساز به دو سیستم دیاگرید نیاز داشت:
یک دیاگرید خارجی که شکل برج را مشخص می کند و یک دیاگرید داخلی که توسط هشت عضو ساختاری منحصربفرد و با اتصال پین به هسته مرکزی متصل شده است.
دیاگرید خارجی شامل 720 بخش با اشکال مختلف است، زیرا بر اساس جهتی است که برج در آن خم می شود.
شبکه خارجی وزن کف را حمل می کند در حالی که دیاگرید داخلی با خارجی متصل می شود و بار را به هسته منتقل می کند و در نتیجه نیاز به ستون در کف را از بین می برد.
در ماه ژوئن سال 2010 میلادی، رکوردهای جهانی گینس برج کپیتال گیت را به عنوان دورترین ساختمان متمایل که به دست ساخته شده در جهان به رسمیت شناخته است.
این ساختمان دارای یک دیاگرید است که به طور ویژه برای جذب و هدایت نیروهای ایجاد شده توسط باد و بارگذاری لرزه ای و همچنین شیب کپیتال گیت طراحی شده است.
کپیتال گیت بعنوان یکی از معدود ساختمان های دیاگرید ساخته شده در جهان محسوب می شود.
بوسیله استفاده از تاکسی، ماشین شخصی می توانید به راحتی به محل ساخت این بنای منحصر به فرد که معماری چشم نوازی دارا می باشد برسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
Open