بلاگ

مسجد جمیرا دبی

راهنما و اطلاعات کامل درباره مسجد جمیرا دبی ( فیلم و عکس از مساجد دبی – آدرس و راه های دسترسی به مسجد جمیرا و … )

مسجد جمیرا دبی Jumeirah Mosque

درباره مسجد جمیرا

این مکان مذهبی نام یک مسجد در دبی، امارات عربی متحده میباشد که بسیار مورد احترام مسلمانان و همچنین دیگر ادیان هایی است که در دبی زندگی می کنند.
این مسجد در محله جمیرا قرار دارد و دارای گنبدی زیبا با ارتفاع 16 متر و دو مناره 40 متری می باشد که همین عموال دلیلی بر زیبایی و چشم نوازی این بنای مذهبی گردیده است. ویزای دبی
در نماسازی این مسجد از سنگهای ممتاز به رنگ کرمی مایل به صورتی استفاده شده‌ است که بسیار زیبا و منحصر به فرد می باشند.
این نکته نیز قابل ذکر است که از نمای این مسجد بر روی اسکناس های 500 درهمی این کشور نیز استفاده شده است.
این مکان مذهبی که با نام مسجد جمیرا شناخته شده می باشد و در شهر دبی ساخته شده است بعنوان یکی از نماد های اصلی شهر نیز شناخته شده می باشد و تحت حفاظت دولت اداره و مراقبت می شود.
این مسجد همچنین بعنوان قدیمی ترین عبادتگاه مسلمانان در کشور امارات شناخته شده می باشد که در سال 1976 میلادی ساخته شده است و دارای ظرفیت پذیرش حدود 1300 نفر نماز گزار در آن را دارا بوده و این نکته مهم نیز قابل ذکر است که ورود به این مسجد برای تمامی مردم اعم از مسلمان و غیر مسلمان آزاد می باشد مگر اینکه برنامه و مراسم خاصی در آنجا در حال برگزاری باشد.
در زمان های گذشته که این مسجد بنا نهاده شده است جمیرا منطقه ای لوکس همانند امروز آن می بوده است که در زمان گذشته اعراب در آن ساکن بودن و به کارهایی نظیر ماهیگیری و صید مروارید مشغول بوده اند و در آن زمان این منطقه به محلی برای اقامت ثروتمندان ساخته و تبدیل گردیده بود.
در رابطه با ساخت این مسجد به این نکته مهم نیز می توان اشاره کرد که دیوارهای این مسجد نیز به نوعی ساخته شده است که به طور کامل رو به خانه خدا باشد و نمازگزاران برای ایستادن رو به قبله با هیچ مشکلی روبرو نشوند.
محراب مسجد نیز که از مهمترین و مقدس ترین قسمت های این مجموعه می باشد قبله را نشان می دهد.
این مسجد همچنین دارای محوطه سرسبز و زیبایی نیز می باشد که چشم تمامی مراجعین، توریست ها و گردشگران را مجذوب خود میگرداند.
هرساله بازدید کنندگان بسیاری در سفر خود به کشور امارات و به خصوص شهر دبی از این بنای مذهبی بازدید می کنند.

قوانین ورود به مسجد جمیرا

مسجد جمیرا دبی Jumeirah Mosque
مسجد جمیرا دبی Jumeirah Mosque

همانند بسیاری از اماکن مذهبی این مسجد نیز برای افرادی که مایل به ورود به ان می باشند قوانین و مقرراتی وضع کرده که همه مردم، توریست ها و گردشگران ملزم به رعایت آن می باشند تا بتوانند وارد مسجد جمیرا در دبی شوند.
برای ورود به مسجد تمامی بانوان باید حجاب بر سر خود داشته باشند و لباسی پوشیده بر تن خود داشته باشید و حتما بدون کفش وارد این مکان مذخبی شوید.
تنها اکان عکسبرداری از بنا و دیوارهای این مسجد وجود داشته و قابل ذکر است عکاسی از داخل مسجد تحت هیچ شرایطی زمانی که نمازگذاران در آنجا مشغول عبادت می باشند امکالن پذیر نیست و اجازه داده نمی شود.
آقایون نیز نباید بدون کفش وارد این مسجد شوند و نباید شلوارک به پا داشته باشند.
ممنوعیتی در هیچ دین برای بازدید از این مسجد وجود ندارد و اگر از دینی به غیر از اسلام باشید امکان ورود به مسجد را خواهید داشت.

دسترسی به مسجد جمیرا در دبی

دسترسی به مسجد جمیرا در دبی
دسترسی به مسجد جمیرا در دبی

دسترسی به این مسجد به راحتی برای همه مردم امکان پذیر می باشد و بوسیله وسایل نقلیه نظیر اتوبوس، تاکسی و یا اجاره خودرو می توانید به این مکان مذهبی بروید.
همچنین می توانید با رزرو تورهای بازدید و گشت مختص در دبی نیز به این مسجد بروید.
این موضوع نیز قابل ذکر است که ورود به این مکان مذهبی و عبادتگاه مسلمانان برای عموم آزاد می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
Open