بلاگ

مدرسه الاحمدیه دبی امارات

اطلاعات و راهنمای کامل درباره مدرسه الاحمدیه دبی امارات

مدرسه الاحمدیه دبی امارات Al Ahmadiya School

درباره مدرسه الاحمدیه دوبی

مدرسه الاحمدیه یک مدرسه خصوصی نیمه رسمی در الراس، دبی، امارات متحده عربی بود که اکنون تحت مالکیت و مدیریت اداره فرهنگ و هنر دبی به عنوان موزه مورد استفاده قرار میگیرد. پیگیری ویزای دبی
این مدرسه در سال 1912 میلادی توسط شیخ احمد بن دلموک، از تجارت مروارید در خلیج فارس تأسیس شد. پس از مرگ وی، پسرش شیخ محمد بن احمد بن دلموک ساخت مدرسه را به پایان رساند و به افتخار پدرش آن را مدرسه الاحمدیه نامید.
دولت دبی در اواسط سال 1994 میلادی بر روی بازسازی مدرسه الاحمدیه کار کرد و آن را به موزه تبدیل کرد که توسط اعلیحضرت شیخ حمدان بن راشد آل مکتوم در 20 مارس 2000 میلادی افتتاح شد که نشان دهنده پیدایش آموزش نیمه رسمی در دبی نیز می باشد.
زندگی نامه معلمان، دانش آموزان، مدارک، ابزارهای آموزشی، زندگی نامه بنیان گذار مدرسه و غیره از جمله موارد موجود در این مدرسه قدیمی و موزه فعلی می باشد که گردشگران و توریست های بسیاری را در سفرشان به دبی برای بازدید به محل احداثش می کشانند.
این موزه در منطقه دیره و خیابانی به نام الاحمدیه تاسیس شده است که قابل ذکر است که کتابخانه مرکزی شهر دبی و همچنین ایستگاه مترو الراس و رو در مجاورت ان قرار گرفته اند و همین امر باعث سهولت رفت و آمد بازدید کنندگان به این موزه گردیده است.
علاوه بر مترو علاقه مندان بازدید از این مجموعه همچنین می توانند بوسیله تاکشی و یا ماشین های شخصی نیز به این موزه دسترسی داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
Open