بلاگ

ویزای کار و تجاری دبی

شرایط دریافت ویزای کار و تجاری دبی

ویزای کاری و تجاری دبی

تمامی متقاضیانی که مقیم کشور امارات و دبی نمی باشند برای کار، ایجاد شغل و تجارت در دبی ملزم به داشتن ویزای مخصوص برای ورود به خاک این کشور و شهر دبی می باشد تا بوسیله آن بتوانند به انجام فعالیت های کاری و تجاری خود بپردازند.
در ابتدا باید اشاره نماییم که هر فرد باید برای اخذ این نوع از ویزا مدارکی مرتبط با آن را جهت بررسی های لازم به مسئولین مربوطه ارائه دهد که در این متن به تمامی این مدارک و الزاماتی که باید ارائه شوند اشاره خواهیم نمود.

ویزای تجاری چیست؟

ویزای تجاری بخشی از سیستم ویزای طلایی است که بر اساس آن اتباع خارجی می توانند برای خود و وابستگان خود ویزای بلند مدت دریافت کنند. هدف آن ایجاد محیطی جذاب برای تجارت و رشد اقتصادی امارات است.

معیارهای واجد شرایط بودن ویزای تجاری

افراد حرفه ای از هر کشوری با تجربه کارآفرینی واجد شرایط درخواست ویزای تجاری هستند. کارآفرین واجد شرایط به هرکسی گفته می شود که در مقطعی از حرفه خود کسب و کار خود را راه اندازی کرده باشد و مایل است دوباره در امارات متحده عربی این کار را انجام دهد.

واجد شرایط بودن برای ویزای تجاری تضمینی برای دریافت ویزای دبی توسط متقاضی نمی باشد. کمیته های تخصصی درخواست و مدارک ضمیمه را بررسی و بر اساس آن تاییدیه می دهند. پس از تایید، متقاضی ملزم به رعایت الزامات اداره فدرال برای هویت، شهروندی، گمرک و امنیت برای صدور ویزا خواهد بود.

در رابطه با ویزا تجاری و کاری دبی به این نکته نیز می توان اشاره نمود که این نوع از ویزا مختص افرادی صادر می گردد که قصدشان از سفر به کشور امارات و شهر دبی سرمایه گذاری در این کشور و یا کار کردن بعنوان کارمند در آن می باشد.
دبی این نوع از ویزا را برای اقشار مختلف کارگران و متخصصان در نظر می گیرد تا بسته به نوع توانایی و تحصیلاتشان در این کشور بتوانند کارآمد بوده و به اقتصاد خود و کشورشان و همچنین کسب درآمد دو طرفه کمک کنند.
تمامی مدارکی که برای اخذ این نوع از ویزا به مسئولین مربوطه سفارت خانه و کنسولگری ارائه می شوند می بایست ترجمه شده و بدون هیچگونه نقص و اطلاعات نادرست باشد زیرا اگر مدارک به این صورت ارائه شوند باعث ریجکت شدن درخواست متقاضی برای اخذ ویزای تجاری و کاری دبی می گردد.
در صورتی که مدارک متقاضی ناقص بوده و ریجکت شوند مدت زمان بسیاری طول خواهد کشید تا بررسی های مجدد برای صدور دوباره ویزا و تایید آن انجام پذیرد، پس سعی کنید قبل از ارائه مدارک تمامی انها را بر اساس نیزا ها و لیست تهیه شده و قابل دسترس سفارت این کشور هماهنگ نمایید تا برایتان هیچگونه مشکلی پیش نیاید.

مدارکی که باید به مسئولین کشور امارات جهت بررسی های لازم برای اخذ ویزای تجاری و کاری ارائه شود عبارتند از:
پاسپورت متقاضی با دارا بودن اعتبار قانونی حداقل 6 ماهه و همچنین در صورت داشتن پاسپورت قدیمی ارائه آن نیز الزامی می باشد.
عکس پرسنلی که می بایست کاملا از روبرو و بدون هیچگونه روتوشی و با پس ضمینه سفید باشد.
نامه تاییدیه استخدامی از سازمان، ارگان و یا شرکتی که قصد کار و یا فعالیت در آن را داشته باشید.
اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه متقاضی اخذ ویزای تجاری و کاری کشور امارات و شهر دبی.
تکمیل فرم درخواست ویزا که باید به طور دقیق، صحیح و بدون هیچگونه دروغی ارائه شود.
پرداخت تمامی هزینه های مربوط به اخذ ویزای کار و تجارت دبی و ارائه فیش پرداختی آن.
گواهی عدم سوء پیشینه شخص درخواست دهنده ویزا.
گواهی سلامت پزشکی متقاضی دریافت ویزای کاری و تجاری.
دعوتنامه معتبر و رسمی از شرکت و یا سازمان و موسسه ای که قصد همکاری با آنها را دارید.
ارائه مدارکی که نشان دهد در مدت زمان حضورتان در کشور امارات در کجا اقامت خواهید داشت.
ارائه کارت واکسیناسون کووید 19 و تمامی واکسن هایی که هر فرد قبل از ورود به خاک کوشر امارات و شهر دبی برای اقامت، کار و یا تجارت باید آنها را زده باشد تا این کشور از سلامت جسمی او آگاهی و اطمینان کامل را داشته باشد.
مدت اعتبار این نوع از ویزای کشور امارات همانند بسیاری دیگر از کشورها یکساله می باشد و یا بسته به نوع مدت زمان قرار داد فرد متقاضی و با بررسی های لازم صادر و اجازه ورود به خاک دبی داده می شود.
به این نکته مهم نیز در آخر می بایست اشاره کرد که در صورت رد درخواست ویزای مربوطه هیچ هزینه ‌ای به متقاضی باز گردانده نخواهد شد.

اطلاعات مهمی نیز وجود دارند که قبل از سفرتان به امارات باید آنها را مورد توجه قرار دهید.
قبل از سفر باید حتما از مدت زمانی که به شما جهت اقامت در این کشور اجازه داده شده است مطلع شوید تا در بازه زمانی مشخص شده خاک این کشور را ترک نمایید و یا در صورت امکان برای اخذ و تمدید مجدد ویزیا خود اقدامات لازم را انجام دهید و همچنین پاسپورت شما باید قبل از سفر دارای حداقل شش ماه اعتبار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open