بلاگ

ویزای ترانزیت دبی

شرایط دریافت ویزای ترانزیت دبی

ویزای ترانزیت دبی

این نوع از ویزا مختص افرادو متقاضیانی در صورت انجام بررسی های لازم و تایید صادر می گردد که قصدشان سفر به کشور دیگری به غیر از امارات و شهر دبی می باشد و در دبی قصد اقامت چندین روزه و یا چندین ساعته برای انجام و ادامه سفر بعدی خود را دارای می باشند.
در ابتدا به این نکته مهم می بایست اشاره کنیم که ویزای ترانزیت در هر کشور، شرایط و ویژگی‌ها و مقررات مختص به خود را دارد و اینکه شما نیاز به اخذ ویزای یک کشور دارید یا خیرتماما” بسته به معافیت ‌های ترانزیتی برای تابعیت شما و مبدا و مقصد سفرتان و همچنین کشوری که از انجا سفرتان را آغاز نموده اید بستگی دارد.
ویزای ترانزیت بعنوان ویزایی کوتاه مدت و غیر مهاجرتی در جهان شناخته شده می باشد که در واقع به مسافران این امکان و اجازه را می‌ دهد تا در صورت نشستن پروازشان در فرودگاه‌ ها و یا شهرهای میانی برای مدت زمانی محدود و تعیین شده در فرودگاه و یا کشوری که باید منتظر پرواز بعدی باشند بمانند.

انواع ویزای ترانزیت دبی :

ویزای 48 ساعته ترانزیت دبی

ویزای 96 ساعته ترانزیت دبی

این نوع از ویزا معمولا برای پروازهایی که با ایرلاین امارات انجام می شوند صادر می گردد.

ویزای 48 ساعته مدت اعتبارش از زمان ورود مسافر به فرودگاه دبی شروع می شود و برای اخذ آن می بایست مدراک که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد را به مسئولین مربوطه جهت بررسی های لازم ارائه دهند.
پاسپورت متقاضی با دارا بودن حداقل اعتبار 3 ماه اعتبار.
عکس شخص متقاضی که باید از روبرو، با ضمینه سفید و بدون روتوش باشد و در 6 ماهه اخیر گرفته شده باشد.
ارائه کارت واکسیناسون کووید 19.
بلیط مسافر برای سفر به دبی و همچنین سفر به کشور و مقصد نهایی که مد نظرش می باشد.

ویزای 96 ساعته نیز مدت اعتبارش از زمان ورود به فرودگاه و خاک کشور امارات و شهر دبی به همین مدت زمان می باشد که می بایست پرواز خطوط هوایی امارات را نیز گرفته باشید.
مدراکی که برای اخذ این نوع از ویزای ترانزیت می بایست ارائه شود عبارتند از:
پاسپورت متقاضی با دارا بودن حداقل اعتبار 3 ماه قانونی.
عکس فرد متقاضی که باید از روبرو، با پس ضمینه سفید و بدون روتوش باشد.
بلیط مسافر برای سفر به امارات و همچنین سفر به کشور و مقصد نهایی سفر.
ارائه کارت واکسیناسون کووید 19.

به این نکته مهم نیز در آخر می بایست اشاره کرد که در صورت رد درخواست ویزای مربوطه هیچ هزینه ‌ای به متقاضی باز گردانده نخواهد شد.

سوالات متداول درباره ویزای ترانزیت دبی

چه کسانی به ویزای ترانزیت دبی نیاز دارند؟
اگر شما یکی از ملیت هایی نیستید که واجد شرایط دریافت ویزای دبی در بدو ورود یا ورود بدون ویزا به امارات هستید، پس به ویزای ترانزیت نیاز دارید.

چه کسانی می توانند برای ویزای ترانزیت شما درخواست دهند؟
فقط خطوط هوایی مستقر در امارات متحده عربی که از طریق آنها سفر می کنید می توانند ویزای ترانزیت شما را قبل از سفر ترتیب دهند.
اگر سفر شما از طریق آژانس مسافرتی باشد، آژانس نیز می تواند به شما در دریافت ویزا کمک کند، اما تمامی ویزاها از طریق خطوط هوایی ارسال می شوند.

به نکته مهمی نیز می توان در رابطه با اخذ ویزای ترانزیت اشاره نمود و آن این موضوع است که ویزای ترانزیت به عنوان یکی از مهمترین و سختگیرانه ترین ویزاها در جهان شناخته شده می باشد زیرا بسیاری از کشورها اخذ این نوع از ویزا را در فرودگاه های کشور و در مابین زمان های تعویض هواپیما ها اعمال نموده اند تا از تقاضای پناهندگی برخی مسافران جلوگیری کنند.

نکته ای دیگر که می توان به آن نیز اشاره نمود این موضوع است که شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس که عبارتند از:
کشورهای کویت، بحرین، قطر، عربستان سعودی و عمان نیاز به اخذ ویزا ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
Open